Kuidas me kordame oma vanemate suhteid?
Armastust mainides seostame seda tihti partnerlussuhtega, kus ideaalis kaks ennast armastavat inimest teevad otsuse pühenduda ja armastust jagada. Mis üldse on armastus ja kuidas seda defineerida on läbiv teema olnud nii mõnegi suure guru ja filosoofi mõtisklustes.
Tihti arvame, et vajame teist inimest selleks, et tunda ennast armastatuna. Sel hetkel oleme puudusteadvuses ja arvame, et keegi väljast tuleb ja täidab tühimiku meis. Sellest kohast tekivad kaassõltuvuslikud suhted. Elu käib ikka seest välja poole, sisemine tasakaal ja enesearmastus peab olema meil endal, seda keegi teine anda ei saa.
Oma sisemaailmast leiame need blokeeringud, miks suhted ei toimi ja teatud mustrid korduvad. Meie oskus ennast armastada oleneb meie esimestest suhetest – milleks on meie ema ja isa. Lapsepõlvest saame kaasa mustrid ja uskumused, meie teadvus ei ole muid suhteid näinud ja alateadlikult otsime (resoneerume) meie uskumustega sobituvat partnerit ja suhet. See ei pruugi ammugi tähendada seda, et see suhe oleks toimiv ja terve. 90% meie valikutest on alateadlikud ehk automaatsed, me isegi ei märka, kui mustrid korduvad ja leiame ennast sarnases suhtes, kus olid meie vanemad.
Meie suhteid juhib suhete käsikiri, mille loojaks on meie meeled, mis lapsepõlves alateadvusesse kõike salvestasid. Mõistuses tekkisid seosed ja mustrid. Sellist juhtimist teevad veel teised alateadvuse käsikirjad – milline suhe sul on rahaga? Lastega? Tööga? Need käsikirjad on õnneks muudetavad, saame need ,,ümberprogrammeerida,, ja luua sellise elu nagu soovime. Meil ei ole tegelikult piiranguid ja kõik hakkab pihta meie mõtetest, peame muutma uskumusi ja seejärel muutuvad mõtted. Elu on lihtne, aga tänu nendele käsikirjadele arvame, et on raske.
Tõin sulle välja mõned küsimused, millega käsikirja endast välja kirjutada ja vajadusel viia muudatusi sisse. Teadvusta, mõtle ümber, leia uus vaatenurk – seejärel hakkad teisiti käituma ja murrad mustreid.
Milline oli sinu perekonna uskumuste kultuur seoses armastuse ja abieluga?
Kas sinu vanemad on lahutatud?
Kelle jalas oli püksid? Kas ema või isa?
Kuidas sa tundsid ennast lapsena, kas hinnatu ja armastatuna?
Kuidas su vanemad suhtusid üksteisesse? Arvestavalt? Austusega?
Millised on sinu eelmised kogemused suhetest, mis mõjutavad sinu praegust suhet?
Kuidas oli verbaalse ja füüsilise kiindumuse väljendamisega sinu kodus?
Kas sinu kodus oli verbaalset või füüsilist vägivalda?
Kuidas suhtuti abielusse sinu peres? Kas sellest peeti lugu?
Kas oma tundeid võis vabalt väljendada? Kui ei, siis millised tunded olid ,, keelatud,,? Kuidas sul on täna nende keelatud tunnetega suhe?